Morawskie wina jakościowe dla HoReCa – nowości 2014!

Opublikowano przez dnia Mar 13, 2014 w Wina | 0 komentarzy

Morawskie wina jakościowe dla HoReCa – nowości 2014!

Amazis.net, dystrybutor wysokojakościowych win z południowych Moraw, przedstawił nowe propozycje przeznaczone dla rynku HoReca – restauracji oraz szeroko pojętej gastronomii.

Z oferty Amazis.net na 2014 rok przeznaczonej dla rynku HoReCa na uwagę zasługują dwie nowości morawskiego producenta Chateau Bzenec. Dodajmy, że same południowe Morawy znajdują się na północnym skraju klimatycznej strefy uprawy winorośli, gdzie przez większość roku panuje łagodny, środkowoeuropejski klimat. To sprawia, że powstające tam wina są niezwykle soczyste, świeże, o przyjemnej kwasowości i bogatym zakończeniu. Miejsce to stanowi jeden z najbardziej docenianych regionów winiarskich na świecie, a swoją sławę zdobył przede wszystkim dzięki produkcji wyśmienitych win białych.

Nowa propozycja Amazis.net dla restauracji oraz gastronomii to Chateau Bzenec Ryzlink Rýnský Terroir, białe wino wysokojakościowe o złotej barwie charakterystycznej dla win spokojnych z południowych Moraw. W smaku bardzo eleganckie z owocowymi nutami nawiązującymi zapachem do suszonych moreli i plastrów miodu. Szczep Riesling gwarantuje odpowiednią kwasowość, świeżość i bogate aromaty. Chateau Bzenec Ryzlink Rýnský Terroir zasmakuje do dań rybnych oraz wieprzowiny.

Drugą nowością jest Chateau Bzenec Rulandské Bílé Terroir, którego definicję stanowi złota barwa oraz bogate aromaty. To wino o soczyście owocowym smaku z lekkimi nutami miodu i orzechów. Świeży Pinot Blanc daje optymalną kwasowość, przez co wino pasuje do przekąsek mięsnych, rybnych i warzywnych.

Wina jakościowe od Amazis.net to oferta skierowana nie tylko dla rynku HoReCa, ale także sklepów wielkopowierzchniowych oraz detalistów. Morawskie propozycje można znaleźć m.in. w sklepach Piotr i Paweł, Żabka czy Freshmarket, a także restauracjach – poznańskiej ČESKA HOSPODA oraz wrocławskiej Lobkowicz.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *