„Piotr i Paweł” rozszerza ofertę o wina z Moraw

Opublikowano przez dnia Sie 17, 2011 w Wina | 0 komentarzy

W ogólnopolskiej sieci sklepów „Piotr i Paweł” pojawiły się wina pochodzące z południowych Moraw, regionu uznawanego za jeden z najlepszych na świecie w produkcji win jakościowych. To wynik współpracy nawiązanej z firmą BS Bohemia Sekt Polska.

Chateau Bzenec

Aż trudno uwierzyć, ale niezwykła historia win z Moraw rozpoczęła się prawie 2 tysiące lat temu. Dziś to jeden z najbardziej docenianych, a zarazem rozpoznawalnych regionów winiarskich na świecie. Właśnie stamtąd pochodzi nowa linia win jakościowych proponowana przez sklepy „Piotr i Paweł” – Chateau Bzenec oraz Habánské sklepy, wina o blisko 400 letniej tradycji produkcji, wielokrotni medaliści międzynarodowych targów winiarskich.

W wyniku współpracy z BS Bohemia Sekt Polska, asortyment sklepów wzbogacił się o pięć win – białe Chardonnay, różowe Rosé oraz czerwoną Frankovkę (Blaufränkisch) od Chateau Bzenec. Z kolei Habánské sklepy to białe wino Müller Thurgau oraz czerwone Zweigeltrebe.

BS Bohemia Sekt Polska proponuje wina spokojne oraz musujące pięciu morawskich producentów – Bohemia Sekt, Château Bzenec, Habánské sklepy, Vino Mikulov oraz Pavlov.

Źródło: bohemiasekt.pl, piotripawel.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *