„Piotr i Paweł” rozszerza ofertę win z Moraw

Opublikowano przez dnia Lis 21, 2011 w Wina | 0 komentarzy

Supermarkety „Piotr i Paweł” rozszerzają morawską ofertę o wina musujące od Bohemii Sekt oraz Chateau Bzenec. To kolejne, po winach spokojnych Chateau Bzenec oraz Habánské sklepy, morawskie propozycje, jakie znaleźć można w sklepach znajdujących się na terenie całej Polski.

Pierwsze wina z południowych Moraw w sieci „Piotr i Paweł” pojawiły się już latem 2011 roku. Wtedy postawiono na propozycje spokojne – wina jakościowe Chateau Bzenec oraz Habánské sklepy. Od listopada br. na sklepowych półkach znaleźć można kolejne morawskie wina – tym razem musujące – Bohemia Sekt Demi Sec oraz Chateau Bzenec Brut.

Bohemia Sekt Demi Sec to białe, jakościowe wino musujące produkowane metodą charmat (poddane wtórnej fermentacji), które proponuje Bohemia Sekt (Winiarnia Roku 2010) – największy producent win musujących w Czechach, a jednocześnie jeden z największych w Europie Środkowej i Zachodniej. Wino posiada na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, m.in. srebrny medal zdobyty na Grand Prix Vinex Brno 2008. Równie ciekawą propozycją jest Chateau Bzenec Brut – wino tworzone w procesie fermentacji w butelce (metoda tradycyjna) powstające wyłącznie z winogron odmiany Riesling uprawianych w winnicach posiadłości Chateau Bzenec.

Pojawienie się w ofercie sklepów „Piotr i Paweł” morawskich win to efekt współpracy nawiązanej z firmą BS Bohemia Sekt Polska, oferującą wina spokojne oraz musujące pięciu morawskich producentów – Bohemia Sekt, Chateau Bzenec, Habánské sklepy, Vino Mikulov oraz Pavlov.

Źródło: bohemiasekt.pl, piotripawel.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *