Skrzynka podarunkowa z winem od LIDLA

Opublikowano przez dnia Wrz 25, 2014 w Wina | 0 komentarzy

Skrzynka podarunkowa z winem od LIDLA

Dosłownie przed chwilą zapukał do mnie kurier z tajemniczą przesyłką. Coś dziwnego pomyślałem, zważywszy, że ostatnio nic z Internecie nie zamawiałem. Przesyłkę odebrała małżonka, która patrząc na mnie swoim znanym dla mnie, podejrzliwym okiem, zapytała: „Co Ty znowu zamówiłeś? Jakiś alkohol?”. Gabaryty paczki i jej oznaczenie mogły na to wskazywać.

Z dość dużą ciekawością zacząłem rozpakowywać paczuszkę i co znalazłem? Drewnianą skrzynkę z logo Lidla. Czyli wszystko jasne 😉 Otwieram, a tam dwie buteleczki wina: Chateau Noble Meynard oraz Chateau Le Gris. Super myślę, to się nazywa dobra reklama. Do tego w skrzyneczce ukryty był jeszcze firmowy pendrive o niewiadomej pojemności (nie zdążyłem sprawdzić).

Château Le Gris

Wino: białe, słodkie, ciężkie

Region i klasa jakości: Appellation Loupiac Contrôlée Zawartość alkoholu: 12,5%

Apelacja Loupiac ma warunki klimatyczne sprzyjające powstawaniu na winogronach szlachetnej pleśni, dzięki której produkowane tam wina są bardzo słodkie, o charakterystycznych aromatach. Château le Gris uwodzi zapachem miodu, pigwy, truskawek i suchej słomy. W smaku jest bardzo słodkie, ale ma też akcent kwasowości, co pięknie równoważy smak.

Temperatura podania: 10-12°C Zestawienie z potrawami: sery, desery

Dziękuję sieci sklepów LIDL za niespodziankę. Miło, że ktoś o blogerach myśli 😉

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *