Utopence, hermelin i… morawskie wino – teraz w rzeszowskiej restauracji Česká Hospoda

Opublikowano przez dnia Maj 29, 2014 w Wina | 0 komentarzy

Utopence, hermelin i… morawskie wino – teraz w rzeszowskiej restauracji Česká Hospoda

Rzeszowska restauracja Česká Hospoda wprowadza do vinoteki morawskie wina jakościowe czołowych czeskich producentów. To wynik współpracy nawiązanej z dystrybutorem, firmą Amazis.net.

Česká Hospoda mieszcząca się na starówce to jedno z niewielu takich miejsc w Rzeszowie. Znajdziemy tutaj najlepsze propozycje kulinarne inspirowane kuchnią naszych południowych sąsiadów – tradycyjne, czeskie przystawki, aromatyczne zupy, lekkie sałatki, sycące dania główne oraz wyśmienite desery. Teraz posiłek serwowany jest nie tylko w akompaniamencie oryginalnego, czeskiego piwa, ale także – lampki wina wysokojakościowego pochodzącego z południowych Moraw.

W wyniku współpracy z dystrybutorem, firmą Amazis.net, goście restauracji mogą smakować kilkanaście najlepszych propozycji czeskich winnic. Wśród nich warto wskazać na wina białe, m.in. nowość – Chateau Bzenec Bzenecka Lipka, półwytrawne wino szczepowe powstające z gron Riesling oraz niezwykle harmonijne wino o przyjemnie owocowym aromacie, świeżym smaku oraz niskiej kwasowości – Habánské sklepy Müller Thurgau.

Nowa vinoteka to także szereg win czerwonych, m.in. Vino Mikulov „Motyl” Cabernet Sauvignon o fascynującym aromacie czarnej porzeczki z towarzyszącym zapachem jeżyn, przypraw i dżemów. Inną propozycją jest Chateau Bzenec Frankovka, wino powstające ze szczepu Blaufränkisch, o przyjemnym, korzennym smaku, typowym dla win jakościowych z południowych Moraw. Česká Hospoda postawiła także na wino musujące Bohemia Sekt demi sec, które może być serwowane zarówno jako toast, jak i składnik pełnych orzeźwienia drinków.

Współpraca została uruchomiona na początku maja 2014 roku. Amazis.net zajmuje się wyłączną dystrybucją morawskich win jakościowych w Polsce. Oferta kierowana jest zarówno do branży HoReCa, jak i sieci handlowych, detalistów oraz hurtowni.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *