Wina z Moraw na półkach Dino Polska

Opublikowano przez dnia Wrz 8, 2011 w Wina | 0 komentarzy

Aż trudno uwierzyć, ale niezwykła historia win z Moraw rozpoczęła się prawie 2 tysiące lat temu. Dziś to jeden z najbardziej docenianych, a zarazem rozpoznawalnych regionów winiarskich na świecie. Właśnie stamtąd pochodzi nowa oferta win DINO Polska sp. z o.o.

W wyniku nawiązania współpracy z firmą BS Bohemia Sekt Polska, klienci sklepów DINO Polska sp. z o.o. od września mogą kupować wina pochodzące z południowych Moraw. A jest o czym mówić, ponieważ Habánské sklepy to producent o blisko 400 letniej tradycji produkcji, którego dorobek stanowią wielokrotni medaliści międzynarodowych targów winiarskich.

Morawska oferta w DINO Polska sp. z o.o. to Habánské sklepy Ryzlink rynsky (Rheiniesling) oraz Zweigeltrebe. Pierwsze z nich to białe wino o wytrawnym, aksamitnym smaku oraz aromatach przypominających owoce kwiatu lipowego, idealny kompan do owoców morza, miękkich serów oraz białych mięs. Z kolei Zweigeltrebe to wino czerwone, również wytrawne, które ze względu na swój delikatny smak polecane jest do dań z makaronów, jak i potraw z dziczyzny, baraniny czy nawet bigosu.

W sumie BS Bohemia Sekt Polska oferuje wina spokojne oraz musujące pięciu morawskich producentów – Bohemia Sekt, Château Bzenec, Habánské sklepy, Vino Mikulov oraz Pavlov.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *