Wina z Moraw w sieci hurtowni Eurocash Cash&Carry

Opublikowano przez dnia Maj 4, 2011 w Wina | 0 komentarzy

Jedna z największych hurtowni w Polsce – Eurocash Cash&Carry – podjęła współpracę z BS Bohemia Sekt Polska. W jej wyniku od połowy kwietnia w sieci znaleźć można morawskie wina z winnicy Château Bzenec, skąd trafiają na półki małych i średnich sklepów spożywczych.

Od 18 kwietnia, zatem jeszcze przed świętami wielkanocnymi, asortyment Eurocash Cash&Carry poszerzył się o wina z Moraw dystrybuowane przez BS Bohemia Sekt Polska. Na półkach w ponad 130 halach zlokalizowanych na terenie całego kraju znaleźć można, niedostępne wcześniej dla polskich konsumentów, jakościowe wina wytrawne Château Bzenec pochodzące z południowych Moraw, jednego z najbardziej docenianych regionów winiarskich na świecie, gdzie 75% upraw obejmują odmiany białe.

Unikalność win z południowych Moraw można poznać próbując Chardonnay z winnicy Château Bzenec – białe, gronowe, powstałe z myślą o koneserach, niezwykle bogate w smaku – wino z wyższej półki jakościowej, a średniej cenowej.

W ofercie Eurocash Cash&Carry znalazła się także czerwona Frankovka z winnicy Château Bzenec, duma winiarzy północnej Europy, od lat zachwycająca koneserów korzenno-owocowych aromatów. Frankovka powstaje na bazie ciemnych winogron jednej z najbardziej docenianych morawskich odmian – blaufränkisch, potocznie nazywanej „Pinot Noir ze Wschodu”.

W Eurocash Cash&Carry pojawiło się również różowe Bzenec rosé, wynik mieszanki czerwonych winogron z odmian zweigeltrebe i modrý portugal. Swój soczysty smak zawdzięcza aromatowi owoców leśnych, suszonych ziół i zrównoważonej zawartości cukru resztkowego. Bzenec rosé to zdobywca nagród na międzynarodowych targach poświęconych m.in. winom różowym.

Odbiorcami Eurocash Cash&Carry są małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne poszukujące najbardziej rotujących na rynku produktów w konkurencyjnych cenach. Sieć stawia na unikalny asortyment zawierający sprawdzoną ofertę, a także obiecujące i poszukiwane przez konsumentów nowości.

BS Bohemia Sekt Polska proponuje wina spokojne oraz musujące z pięciu morawskich winnic – Bohemia Sekt, Château Bzenec, Habánské sklepy, Vino Mikulov oraz Winnica Pavlov. Do tej pory sprzedaż win prowadzona była zarówno przez polskie sieci spożywcze, jak i sklepy winiarskie i restauracje.

Źródło: BS Bohemia Sekt Polska, www.bohemiasekt.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *