Szukaj

Kac może być niebezpieczny

Zdarzyło się, straciliśmy głowę i wypiliśmy za dużo. Rano odczuwamy tzw. Syndrom dnia poprzedniego. Objawia się to różnymi dolegliwościami, takimi jak: wymioty, dreszcze, drgawki, obniżenie ciśnienia, pocenie się, bóle głowy i innych narządów. Czujemy się jak przeżuci i wypluci…

Pozorne sposoby na kaca  a niebezpieczeństwo.

W związku z tym, szukamy sposobów, aby ulżyć sobie w aktualnej sytuacji…. Sięgamy więc po różne sposoby na kaca – bardziej, bądź mniej sprawdzone – tylko po to aby odczuć pożądany efekt – polepszenie samopoczucia i zmniejszanie dolegliwości. Niekiedy błądząc po omacku szukamy sposobów radzenia sobie z kacem, często zapominając o tym, że: Uwaga! Kac może być niebezpieczny!

Wyobraźcie sobie sytuacje, która z pewnością przeżył nie jeden z was: Impreza w klubie, miła atmosfera, godzina dosyć późna, czujecie delikatne zmęczenie, więc wpadacie na genialny pomysł aby zamówić sobie drinka z napojem energetycznym, tak by się pobudzić, bo dość późno, ale za wcześnie alby wyjść…. Wypijacie takiego drinka, albo dwa. Międzyczasie klub się zamyka, a wy pobudzeni szukacie gdzie by tu jeszcze zaglądnąć, albo jedziecie do domu, zapominając, że …. Energetyk + alkohol grozi nawet śmiercią.

Zabójcza kofeina

Zawarte w  napoju energetycznym  substancje obciążają wątrobę i układ krążenia. Pity wraz z alkoholem może skończyć się dla nas tragicznie.  To samo dotyczy dnia po ostrej zabawie, tzw. Kaca. Jeśli, po nadmiernym spożyciu dnia poprzedniego, sięgniemy po energetyk, aby postawił nas na nogi, możemy tego nie przeżyć. Dzieje się tak dlatego, że głównym składnikiem napojów energetycznych jest Kofeina. Narkotyk zwiększa ciśnienie krwi i puls, powoduje palpitacje i zaburzenia rytmu serca, bóle głowy, niepokoje, problemy żołądkowe – stymuluje. Z kolei alkohol, który mamy we krwi działa jak depresant – spowalnia funkcjonowanie mózgu, utrudnia myślenie, poruszanie się, komunikowanie.  Połączone tych dwóch substancji ze sobą powodują poważne zagrożenie.

Podobnie na nasz organizm może podziałać kawa, która  tak jak napoje energetyczne zawiera w sobie kofeinę. Zanim wiec sięgniemy po kawę, by postawić się na nogi, zastanówmy się dwa razy, zwłaszcza jeśli zdiagnozowano u nas problem z krążeniem, albo dzień wcześniej rzeczywiście za dużo wypiliśmy.

Zarówno kawa  jak i napoje energetyczne mimo, że są płynami nie nawadniają, a odwadniają nasz organizm, tak jak alkohol. Odwodnienie organizmu prowadzi do przyspieszania akcji serca, utraty elastyczności skóry, zmniejszenie pocenia, gorączki. W kolejnym etapie dochodzi do spadku ciśnienia tętniczego , pojawienia się drgawek, a nawet utraty przytomności.

Na szczęście na rynku istnieje wiele suplementów, które pomagają w przypadku odwodnienia organizmu. Jednym z nich jest produkt 2kc Restart https://www.2kc.pl/2KC-Restart-2-saszetki , który dzięki zawartości kwasu bursztynowego, fumarowego, glukozy, chlorków, cytrynianu, potasu, witaminy C i opuncji uzupełnia niedobory składników odżywczych i wody.

Kac, poza tym, że jest niebezpieczny dla nas samych, może zagrażać również naszemu otoczeniu.

Wyobraźmy sobie sytuacje, że w sobotę byliśmy na suto zakrapianej imprezie, na której „nie wylewaliśmy za kołnierz”. Następnego dnia walczymy z skutkami własnych słabości, stosując się do różnych zasad, które rzekomo pomagą nam w przetrwaniu kaca. Odsypiamy, jemy i niby wszystko wydaje się być dobrze, więc następnego dnia jak gdyby nigdy nic, w poniedziałek siadamy za kółko. Jedziemy do pracy, a po drodze pod koła wpada nam śpiesząca się do szkoły uczennica, która z jakiegoś powodu postanowiła nie dobiec do przejścia tylko tuż przed naszym samochodem postanowiła przebiec przez drogę.

Gdy jesteśmy na tzw. Kacu nasza zdolność reakcji jest obniżona, w związku z tym moglibyśmy nie zdążyć zahamować i uderzyć w naszą uczennicę. Taki wypadek może doprowadzić do poważnych obrażeń, a w skrajnych wypadkach nawet śmierci. Krążący w naszym organizmie alkohol z pewnością nie pomoże nam w takiej sytuacji.

Dlatego, zanim sięgniemy po kolejnego drinka, zanim otworzymy następne piwo, czy skusimy się na jeszcze jedną lampkę wina pomyślmy o tym, że kac zagraża nie tylko nam samym ale i naszemu otoczeniu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>