Szukaj

Mercato docenione przez nowojorski magazyn!

W tym roku po raz kolejny Wine Spectator – najbardziej znaczący magazyn, ściśle związany z winiarską tematyką, przyznał zaszczytne nagrody Award of Excellence za najlepsze karty win. W zestawieniu tym nie zabrakło również polskiego akcentu.

Jedno z tych zaszczytnych wyróżnień otrzymała bowiem trójmiejska restauracja Mercato, znajdująca się w Hotelu Hilton Gdańsk. Tego roku jury nagrodziło jedynie 2870 restauracji na całym świecie, w tym tylko 9 w naszym kraju.

Wine Spectator jest magazynem skoncentrowanym wyłącznie na tematach związanych z winem. W każdym numerze przeczytamy od 400 do 1000 ocen różnych gatunków tego uwielbianego przez szerokie grono osób napoju. Co więcej z jego kart możemy dowiedzieć się o wielu interesujących wydarzeniach, a także poznać ciekawe i często mało znane fakty z dziejów wina.

Ranking magazynu Wine Spectator ukazuje się już od 1981 roku. Dzieli się na trzy główne kategorie: Best of Award of Excellence, Award of Excellence, a także Grand Award.

Restauracja Mercato jest pierwszą w Trójmieście, której została przyznana ta wyjątkowo ważna nagroda. Zwycięską kartę win opublikowano po raz pierwszy, we wrześniu bieżącego roku, tuż po ogłoszeniu wyników.

Warto wspomnieć, iż nie jest to jedyne wyróżnienie, które wiąże się z Hotelem Hilton Gdańsk. W czerwcu 2010 roku został on 17. najciekawszym miejscem na świecie według prestiżowego The New York Times, a także najlepszym projektem hotelowym w całej Europie Środkowej i Wschodniej.

Rok później na uroczystej gali, która organizowana była przez Netmedia S.A. w Warszawie Hotel Hilton Gdańsk, ogłoszono również wiceliderem w kategorii Design. Dodatkowo sieć Hilton wyróżniła go w tym samy roku Nagrodą Doskonałości.

W 2012 oraz 2013 roku na podstawie licznych pozytywnych opinii gości hotelowych najpopularniejszy portal turystyczny przyznał mu także TripAdvisor Certificate of Excellence Award.

Więcej informacji na ten temat możemy odnaleźć na: http://www.hiltongdansk.pl/oferty_specjalne/wiecej/340.html

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>